piątek, 1 kwietnia 2016

Jak zwiększyć liczbę probiotyków w domowym kefirze sojowym?

Udało mi się znaleźć jeszcze jeden ciekawy artykuł na temat kefiru z grzybka tybetańskiego. Niestety tym razem tylko wstęp, bo artykuł jest płatny. Niemniej już w samym wstępie możemy znaleźć ciekawe informacje. Link w dole wpisu.Produkcja kefiru z mleka sojowego z dodatkiem lub bez glukozy, laktozy lub sacharozy


STRESZCZENIE:

Zbadano wpływ dodanej glukozy, laktozy i sacharozy na wzrost drobnoustrojów, kwasu i wytwarzania etanolu i galaktozydazy w mleku sojowym sfermentowanym przez ziarna kefiru. Natychmiast po dodaniu ziaren kefiru do mleka sojowego, liczba bakterii kwasu mlekowego wzrosła, ale liczba drożdży była niższa niż w mlecznym kefirze. Po fermentacji przez 32 godziny, stężenie drożdży, kwasu mlekowego, i etanolu w mleku sojowym były znacznie niższe niż w mlecznym kefirze.
Dodanie 1% glukozy do mleka sojowego stymuluje wzrost bakterii kwasu mlekowego i drożdży, produkcję kwasu mlekowego i etanolu oraz aktywność β-galaktozydazy. Niemniej aktywność α- galaktozydazy została stłumiona przez dodatek 1% glukozy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz